?
Metodyka szkoleń
Samo patrzenie na wybitnego mówcę nie sprawi, że staniemy się lepsi.
Możemy przeanalizować jego styl, rozłożyć na części składowe, rozpoznać techniki,którymi się wspiera, ale najważniejsze, to aby mając tę wiedzę, wprowadzić ją w praktykę, czyli jak najwięcej ćwiczyć.
Moje szkolenia składają się z „mini” wykładów oraz części praktycznej, zawierającej dużo ćwiczeń, symulacji trudnych sytuacji, nagrań na video. Aby wyeliminować błąd,należy najpierw go dostrzec. Nagrania na video pozwalają uczestnikom spojrzeć na siebie niejako „z boku”, poznać swoje mocne i słabe strony i rozpocząć prace nad eliminacją błędów lub doskonaleniem swych silnych stron.
Stosunek wiedzy do praktycznych ćwiczeń na moich kursach kształtuje się jak 1:3. Nie męczę nadmierną ilością materiału, nie „popisuję” się fachową, specjalistyczną wiedzą, raczej skupiam się na dużej ilości praktycznych ćwiczeń. Uczestnicy sami widzą (szkolenie jest rejestrowane) postęp u siebie i u innych.
Ponadto staram się, aby programy moje, jak również atmosfera na samych treningach była lekka i zabawna.. Dzięki temu wiedza łatwiej się „wchłania”, a sami uczestnicy wychodzą po treningu pełni energii i chęci do dalszej pracy.